Kupując nowy, wymarzony dom wiele kobiet i mężczyzn chce poświęcić jedno pomieszczenie na prywatną garderobę, w której trzymać mogą wszystkie ubrania, buty i dodatki. Jak najlepiej urządzić garderobę w nowym domu i na co zwrócić szczególną uwagę, podpowiadamy w poniższym artykule.

Garderoba w domu, jak wybrać pomieszczenie

Kupując nowy dom, warto przemyśleć dokładnie, co chcemy umieścić w danym pomieszczeniu na przykład z pomocą projektanta wnętrz. W przypadku domu nie musimy się zwykle ograniczać. Warto jednak, żeby garderoba była w pomieszczeniu usytuowanym  np. blisko sypialni, często mogą dzielić jedne drzwi wejściowe. Dzięki temu nie musimy w pidżamie specjalnie przechodzić przez kuchnie i cały dom, by dostać się do garderoby.

Garderoba czy szafy w zabudowie?

 Jeśli nie mamy wystarczająco miejsca w nowym domu, by wydzielić specjalne pomieszczenie na garderobę, albo nie potrzebujemy dodatkowego miejsca do przebierania się, możemy wydzielić z dużej sypialni ścianę, na której postawimy szafy suwane robione na wymiar. Zależnie od ilości posiadanych ubrań, takie szafy mogą pomieścić prawie wszystko, łącznie z butami i dodatkami. Duże lustro powiększa dodatkowo optycznie przestrzeń sypialni i będzie służyć w trakcie wybierania strojów.

Co powinno posiadać pomieszczenie na garderobę

Pomieszczenie, w którym stworzymy naszą wymarzoną garderobę, powinno być przestrzenne i dobrze oświetlone. Jasne ściany i dobrze rozprowadzone źródła światła przedstawiać nas będą w naturalny sposób, nie pogrubiając ani nie wyszczuplając. Kupując dom, czy to na rynku wtórnym, czy pierwotnym zadbajmy o sprawdzenie do pod kątem potencjalnych wad i usterek. Dom z rynku wtórnego powinien być sprawdzony pod kątem zawilgoceń i pleśni, nikt nie chce by jego garderoba, a co za tym idzie ulubione ubrania, śmierdziały wilgocią, nikt również nie powinien wdychać zapachu pochodzącego z pleśni.

Przeczytaj również:  5 kultowych filmów o modzie idealnych na wieczór

Kupując dom na rynku pierwotnym, w którym chcemy wyznaczyć specjalne miejsca czy to garderobę, sale ćwiczeń, siłownię czy inne  przeznaczenie, warto kupić dom dobrze zaprojektowany, by pomieszczenia były sensownie rozmieszczone. Sprawdźmy również metraż domu, czy na pewno pokrywa się z tym zapisanym w umowie. Dzięki pomocy fachowców firmy Pewny Lokal, zarówno prawników, jak i inżynierów, odbiór nowego domu przebiegnie bezproblemowo. Sprawdzą oni potencjalne usterki w momencie odbioru, które wpisać trzeba będzie do protokołu, a deweloper będzie zobowiązany do ich naprawy. Pewny Lokal sprawdzi również metraż pomieszczeń, by ilość metrów kwadratowych zgadzała się z tym, co widzimy w projekcie i umowie. Jak uzyskać pomoc w tak ważnym wydarzeniu, jakim jest odbiór domu i mieszkania na rynku wtórnym?

Sprawdź: https://pewnylokal.pl/przeglad-techniczny-mieszkania/odbior-mieszkania-na-rynku-wtornym

Kupując nowy dom, warto również sprawdzić jego sytuację prawną, w czym również pomogą prawnicy firmy Pewny Lokal. Warto dokładnie sprawdzić księgi wieczyste nieruchomości. A co jeśli dom lub mieszanie nie ma księgi wieczystej? Jest to możliwe, wszak mieszkanie czy domy kupowane od dewelopera, którego jesteśmy pierwszymi właścicielami, nie posiadają jeszcze ksiąg wieczystych. Również nie każde mieszkanie na rynku wtórnym  musi jej posiadać, przynajmniej w pewnych sytuacjach. Wtedy ciężej potencjalnemu kupującemu takie mieszkanie sprawdzić i łatwiej dać się oszukać nieuczciwemu sprzedawcy. W Pewnym Lokalu wykonujemy również sprawdzenie mieszkania bez księgi wieczystej, a nasi prawnicy mają doświadczenie i wiedzę, które nie pozwolą ukryć żadnych oszustw i długów. Zobacz, jak sprawdzamy domy i mieszkania bez ksiąg wieczystych.

Jak wyposażyć garderobę w nowym domu

Wyposażenie garderoby w nowym domu zależy głównie od naszego gustu. Poza dobrym, naturalnym oświetleniem warto umieścić tam duże, nieodkształcające nas lustra, jedno z przodu drugie z tyłu, byśmy mogli obejrzeć się w całości. Dodatkowo Garderoba powinna mieć wygodne miejsce do siedzenia w trakcie przymierzania butów czy ubrań. Przyda się zarówno niska pufa, jak i fotel.

Przeczytaj również:  Jaką szafę tekstylną na ubrania wybrać do nowego domu?

We własnej garderobie wyznaczyć można również miejsce siedzące na tworzenie makijażu, przymierzanie biżuterii, czy robienie fryzury. Może to być mała szafka zwana garderobą, przy której stoi krzesło i lustro.

Wyposażenie garderoby zależy od naszych potrzeb i budżetu, jaki posiadamy, dlatego jest to rzecz bardzo indywidualna.