Sen musi być przede wszystkim zdrowy i komfortowy, by można było cieszyć się maksymalnym wypoczynkiem i regeneracją sił. Wiele osób, więc poświęca odpowiednio dużo czasu na to, by dobrać odpowiedni materac do snu, a także by dopasować do łóżka miękką i elegancką pościel. Okazuje się jednak, że zapominamy o roli jaką spełnia podczas snu również i bielizna nocna. Wobec tego, dlaczego jest ona tak ważna i jak ją wybrać?

Dlaczego bielizna nocna jest ważna?

Bielizna nocna przez wielu z nas uważana jest za zbędny dodatek. Okazuje się jednak, że spełnia ona podczas naszego snu wiele istotnych ról, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Warto wiedzieć, że bielizna nocna zapewnia nam przede wszystkim higienę snu. Spełnia ona rolę poniekąd warstwy ochronnej dla skóry i chroni ją przed kontaktem z pościelą, na której mogą znajdować się chociażby roztocza czy alergeny. Wobec tego spanie bez bielizny nocnej, potencjalnie może zwiększyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej lub podrażnień.

Bielizna nocna ma za zadanie również zapewnić nam ogromny komfort snu. Warto zauważyć, że szczególnie pościel, którą używamy już dłuższy czas zaczyna nieco zmieniać swoją strukturę. Na jej powierzchni pojawia się wiele zmechaceń i nierówności, które na naszą skórę działają bardzo drażniąco. Wynika to z faktu, że na całej jej powierzchni zlokalizowane są receptory, które reagują na dotyk. Wobec tego każda nawet najmniejsza nierówność może spowodować, że nagle wybudzimy się ze snu. Bielizna nocna jest wstanie tego typu sytuacje zminimalizować i zapewnić w miarę jednolitą powierzchnię naszej skórze podczas każdego, kolejnego snu.

Jak odpowiednio dobrać bieliznę nocną?

Wybór bielizny nocnej zwykle uzależniony jest od naszych osobistych potrzeb oraz preferencji. Niemniej jednak można wyróżnić kilka aspektów, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Należą do nich:

  • materiał, z którego wykonana została bielizna nocna- najlepszym rozwiązaniem okazują się modele wykonane z bawełny. Jest to materiał niezwykle przyjemny w dotyku, a dodatkowo zapewnia nam świetną termoregulację, co podczas snu jest najważniejsze.
  • krój bielizny nocnej- pamiętajmy, by bielizna nocna za każdym razem zapewniła nam najwyższy komfort, a także maksymalną swobodę ruchów podczas snu.
Przeczytaj również:  Jaką szafę tekstylną na ubrania wybrać do nowego domu?

Oczywiście dobrze jest również zwrócić uwagę na kolor i wzór bielizny nocnej. Kwestie designu jednak są już uzależnione tylko od naszych preferencji i własnych, estetycznych potrzeb. Bielizna nocna jednak znacznie poprawi jakość naszego snu.