Wraz z wiekiem skóra traci zdolność do efektywnej produkcji kolagenu, nadającego jej odpowiednią sprężystość i strukturę. W związku z tym powstają zmarszczki. Zastosowanie skutecznej anti-aging pozwala na całkowite usunięcie pierwszych zmarszczek. Jedną z takich metod jest laserowe odmładzanie twarzy. Na pierwsze zmarszczki specjaliści polecają zabieg laserem nieablacyjnym, który w sposób nieinwazyjny stymuluje skórę do wytwarzania większej ilości kolagenu, czego efektem jest wyraźne odmłodzenie.

Jak powstają pierwsze zmarszczki?

Powstawanie zmarszczek to przede wszystkim konsekwencja upływającego czasu i zmniejszania się ilości kolagenu w skórze. Czynniki, które przyspieszają ten proces to m.in. promieniowanie słoneczne, geny, wysokoprzetworzona dieta, nadmierna mimika twarzy.

Zmarszczki to zmiany w „szkielecie” skóry tworzonym przez włókna kolagenu i elastyny. Młoda skóra obfituje w kolagen oraz elastynę i kwas hialuronowy, dlatego jest jędrna, gładka i napięta. Wraz z upływem czasu tych substancji ubywa, słabnie także ich jakość, mniej jest również składników, które pobudzają ich naturalną produkcję, np. witamin antyoksydacyjnych (A, E, C). Gdy w skórze maleje ilość kolagenu, zaczynają tworzyć się zmarszczki. Na tempo ich powstawania wpływ ma przede wszystkim styl życia, ale też predyspozycje genetyczne. Niektóre osoby zmagają się z pierwszymi zmarszczkami nawet przed trzydziestką. Kiedy się pojawią, warto od razu się z nimi rozprawić, na przykład przy pomocy lasera frakcyjnego nieablacyjnego, dzięki czemu zachowamy młodość na dłużej.

Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy polega na stymulowaniu skóry do produkcji nowych komórek i wytwarzania większej ilości kolagenu (białka odpowiedzialnego za jej elastyczność). Odmładzanie laserowe Alma Harmony Clear Lift, z którego skorzystasz w katowickiej Klinice Miracki, to zabieg nieablacyjny, co oznacza, że laser nie uszkadza powierzchni skóry, ale dociera głębiej, pobudzając naturalne procesy regeneracyjne.

Przeczytaj również:  Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne dla kobiet?

ClearLift jest rewolucyjną technologią, która wykorzystuje dwa rodzaje lasera: neodymowo-yagowy (Nd-Yag) oraz Pixel Q Switch (1064nm). Spektakularne efekty laserowego odmładzania twarzy osiągane są dzięki wykorzystaniu techniki frakcjonowania, czyli mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Laser przenika przez naskórek, nie przerywając jego ciągłości. Wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry, w efekcie czego procesy regeneracyjne przebiegają szybko i sprawnie. Komórki „naprawcze” napływają z bardzo bliskiej odległości z okalającej „kolumnę” zdrowej tkanki, a sam zabieg nie pozostawia widocznych podrażnień. Kolumnowo „uszkodzona” skóra zostaje pobudzona do rozpoczęcia intensywnej odnowy.

Specjaliści zazwyczaj zalecają od 4 do 6 zabiegów laserowego odmładzania twarzy w odstępach kilkutygodniowych dla uzyskania pożądanych efektów. Każdy zabieg trwa od 20 do 30 minut. Po skończonej terapii można wrócić do domu lub pracy bez konieczności rekonwalescencji.

Zalety odmładzania twarzy laserem

Laser ClearLift w Katowicach działa na różne problemy: 

  • niewielkie zmarszczki na czole, 
  • „kurze łapki”, 
  • podkrążone oczy, 
  • zmarszczki na szyi, dekolcie i dłoniach.

Laserowe odmładzanie twarzy nie tylko pozwala na usunięcie pierwszych zmarszczek, ale też na wygładzenie takich niedoskonałości skóry, jak blizny potrądzikowe. Odmładzanie twarzy laserem to również sposób na pozbycie się plam starczych i przebarwień posłonecznych, zwężenie porów, poprawę napięcia skóry.

Laserowe odmładzanie twarzy metodą nieablacyjną wiąże się z krótką rekonwalescencją (lub jej brakiem). W zawiązku z tym istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Bezpieczeństwo i niska inwazyjność sprawiają, że jest to świetna metoda usuwania pierwszych oznak starzenia się skóry.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego odmładzania twarzy, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.