Szafa na zamówienie od stolarza – ile kosztuje?

wieszaki w szafie na zamówienie

Każdy z nas doskonale zaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w aranżacji naszych wnętrz odgrywają meble. Nie są już one jedynie sposobem na to, by zyskać dodatkową przestrzeń na przechowywanie drobiazgów i ubrań. Obecnie meble potrafią wnieść do wnętrza całkiem inny wystrój, nowoczesność i powiew świeżości. Niemniej jednak coraz częściej się zdarza, że w sklepach meblowych nie do końca znajdujemy to, co się nam rzeczywiście podoba lub dopasowane jest do danego pomieszczenia pod względem wymiaru. Wówczas jedynym, skutecznym rozwiązaniem staje się wizyta u stolarza, który wykona szafę na zamówienie. Niemniej jedna ile ona kosztuje?

Od czego zależy wycena szafy wykonanej przez stolarza?

Podświadomie będziemy w dalszym ciągu chcieli wykonać szafę na zamówienie przy zachowaniu jak najniższych kosztów. Jednocześnie szafa na zamówienie i jej ostateczna cena jest uzależniona od wielu, różnorodnych czynników. Mowa tu przede wszystkim o:

  • rodzaju drewna, z którego ma być wykonana szafa- można wybrać zarówno drewno bukowe, brzozowe jak i dębowe;
  • wielkości szafy- jest to czynnik determinujący ilość potrzebnego surowca;
  • rodzaju wykończenia- im bardziej zaawansowana jest konstrukcja, tym wyższa będzie jej cena;
  • ewentualnego lakierowania lub malowania drewna;

Jak więc widać istnieje cały szereg czynników, które nie pozostają obojętne jeśli chodzi o cenę szafy wykonanej u stolarza. Warto więc mieć je wszystkie na uwadze.

Jaki jest koszt wykonania standardowej szafy u stolarza?

Koszty wykonania szafy u stolarza z całą pewnością nie będzie niski. Przyjmijmy, że zależy nam na szafie komorowej, z parą drzwi i półkami, która ma ozdobić nasz salon. Załóżmy także, że zdecydowaliśmy się na najtańszy rodzaj drewna. Wobec tego jaki będzie koszt wykonania takiej szafy? Cóż przy rosnących cenach drewna, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu nawet 2-2,5 tysiąca złotych. Wszystko zależy również od tego, jaki zakład stolarski zostanie wybrany i jaki będzie cennik jego usług. Różni stolarze mogą mieć różnie wycenione usługi. 

Przeczytaj również:  W co się ubrać na komunię?

Pożyczka na wymarzoną szafę

Szafa jest niezbędnym dodatkiem do praktycznie każdego wnętrza. Wykorzystujemy je zarówno w aranżacji pokoju, przedpokoju jak i nawet sypialni. Wobec tego nie ma sensu rezygnować z jej wykonania, gdyż jest to mebel, który ma nam posłużyć na lata. Nie da się jednak ukryć, że stale rosnące ceny surowca nie pozostają obojętne na całkowity koszt szafy na zamówienie. Ostatnie podwyżki mogą być niezwykle zaskakujące nie tylko dla samych klientów stolarni, ale także i dla stolarzy, dla których zakup surowca stał się przedsięwzięciem niezwykle kosztowny. Wpłynęło to na wyceny szaf wykonywanych na zamówienie. Jeśli więc w danym momencie nie dysponujemy odpowiednimi środkami, warto wziąć kredyt na raty online. By zawnioskować o dodatkowe środki, nie musimy nawet wychodzić z domu. Kredyt na raty online jest więc świetnym rozwiązaniem, które w niezwykle szybki i prosty sposób pomoże nam zrealizować marzenia o idealnie dopasowanej szafie na zamówienie.

Więcej informacji kredytowych znajdziesz na stronie firmy Saverium