Dbanie o ciało powinno być jak najbardziej kompleksowe. Dzięki połączeniu diety, ćwiczeń oraz pielęgnacji można nie tylko pięknie wyglądać, ale również czuć się wspaniale. Dowiedz się, jak zadbać o wygodne miejsce do dbania o siebie w domowych warunkach!

Jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja twarzy?

Odpowiedni sposób na wągry, zaskórniki i wypryski to świadoma pielęgnacja. Łagodne środki myjące, peeling enzymatyczny a może kawitacyjny? Połączenie profesjonalnych zabiegów i wysokiej jakości kosmetyków pozwala zachować piękną i promienną cerę na wiele lat.

Zasady dbania o skórę na całym ciele

Prawidłowa pielęgnacja skóry, zarówno na twarzy, jak i całym ciele wymaga przede wszystkim dopasowania do indywidualnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy jest to cera problematyczna i skłonna do wyprysków, czy w pełni zdrowa używanie drogich i doskonałej jakości kosmetyków nie zadziała, jeśli będą źle dobrane. 

Podstawowa pielęgnacja ciała powinna obejmować złuszczanie, oczyszczanie i nawilżanie. Czasem, np. w okresie zimowym może przydać się także natłuszczanie. Przez cały nie należy zapominać także o ochronie przeciwsłonecznej. 

Niemniej jednak, dzięki regularnym peelingom, stosowaniu odpowiednio dobranych balsamów oraz bezpiecznych środków myjących, skóra będzie w dobrej kondycji. 

Warto wspomagać ją także od wewnątrz. Świetnie w tym celu sprawdzi się zbilansowana, bogata w owoce i warzywa dieta, aktywność fizyczna i odpowiednia ilość wypijanej wody. 

Jakie zabiegi można wykonywać w domowych warunkach?

Zawierająca wiedzę licznych specjalistów mapa twarzy – trądzik pozwala na orientacyjne poznanie przyczyn konkretnych zmian z uwzględnieniem ich umiejscowienia. Dzięki temu można dopasować domowe zabiegi pielęgnacyjne. 

Świetnie sprawdza się różnego rodzaju oczyszczanie, zwłaszcza z wykorzystaniem peelingów enzymatycznych oraz maseczek zawierających glinki. Dla kondycji skóry na ciele dobrym wyborem jest szczotkowanie na sucho. Nie tylko poprawia ono ukrwienie, ale także ujędrnia i działa antycellulitowo.  

Przeczytaj również:  Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne dla kobiet?

Które kosmetyki i akcesoria można przechowywać w łazience?

Łazienka jest pomieszczeniem wyjątkowo ciepłym i wilgotnym. W efekcie stanowi doskonałą lokalizację do rozwijania się pleśni i bakterii. Oznacza to, że lepiej unikać trzymania tam naturalnych kosmetyków. 

W takim środowisku źle przechowują zarówno akcesoria, jak i środki niezabezpieczone. Najlepiej w łazience trzymać produkty wykonane z tworzyw sztucznych, takie jak np. szczotki do włosów. Bezpiecznie można przechowywać także kosmetyki zawierające odpowiednie konserwanty lub występujące w formie suchej. 

Kremy i balsamy wykonywane samodzielnie lub w manufakturach znacznie lepiej trzymać w sypialni, lub kuchni. Niektóre z nich wymagają warunków lodówkowych. Jeśli dany kosmetyk jest oznaczony jako naturalny, organiczny lub niezawierający konserwantów, warto tego przestrzegać. W przeciwnym razie po upływie kilku dni lub tygodni pojawi się na nim pleść i trzeba będzie wyrzucić cale opakowanie. 

Przydatne rady, dzięki którym pielęgnacja stanie się bardziej regularna i skuteczna 

Domowa, skuteczna pielęgnacja wymaga przede wszystkim cierpliwości i regularności. Dopiero wtedy możliwe jest osiągnięcie jak najlepszych rezultatów. 

Aby było to możliwe, konieczne jest wyrobienie sobie nawyku. Zarówno w przypadku nawilżania skóry, szczotkowania ud, peelingowania nóg czy kremowania dłoni. Jeśli uczucie ściągnięcia czy przesuszenia nie jest wystarczającą motywacją, czy przypomnieniem, można ustawić sobie budzik. 

Dzięki temu przez 30 dni możliwe będzie pamiętanie o wykonaniu konkretnego zadania. Budowanie nawyków wymaga od kilkunastu do kilkudziesięciu powtórzeń. Najlepiej robić to pojedynczo, wyrabiając jeden zwyczaj na raz. 

Warto także wybierać te metody dbania o siebie i swoje ciało, które sprawiają autentyczną przyjemność. Dzięki temu nie będą uciążliwym punktem dnia, lecz miłym zwyczajem, którego się wyczekuje.