Drzwi kupujemy na lata, ale moda zmienia się częściej. Dlatego zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze typy stylowych drzwi, które warto mieć w swoim domu. Przekonaj się, dlaczego ich wybór sprawdzi się również w Twoim wnętrzu. Przeczytaj dalej!

Drzwi kupujemy na lata, ale moda zmienia się częściej. Dlatego zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze typy stylowych drzwi, które warto mieć w swoim domu. Przekonaj się, dlaczego ich wybór sprawdzi się również w Twoim wnętrzu. Przeczytaj dalej!

Klasyczne i ponadczasowe drzwi białe

Niekiedy obawiamy się mebli, ścian i drzwi w odcieniach bieli. Dlaczego? Mają opinie trudniejszych w utrzymaniu czystości i mniej trwałych. Tymczasem drzwi białe pod wieloma względami zachowują się tak samo jak barwione na inne kolory. Jednak mają wielką przewagę nad pozostałymi modelami – niesamowicie przyciągają uwagę. Biel zawsze pozostaje modna i łatwo ją wkomponować w aranżacje klasyczne, nowoczesne, skandynawskie, czy industrialne. Dodatkowe frezy i przetłoczenia na skrzydłach drzwiowych dodają pomieszczeniu charakteru. Jeśli chcesz utrzymać świeżość swojego wystroju przez długie lata, postaw na drzwi w odcieniach bieli.

Drzwi stylowe w formie ramowej

Kolejny typ drzwi wewnętrznych to skrzydła ramowe. Ich konstrukcja bazuje na stworzeniu ramy z kilku belek drewnianych ułożonych pionowo i poziomo. Wewnątrz znajduje się nieco cieńsze wykończenie z płyty, drewna lub przeszklenia. Klasyczne i stale modne drzwi ramowe są świetnym wyborem zwłaszcza do tych pomieszczeń, które nie wymagają najwyższej klasy izolacji akustycznej czy termicznej. Delikatne przetłoczenia z zatopionym szkłem nadają nowoczesnego charakteru bez względu na wybraną barwę drewna. Sprawdzą się jako skrzydła do salonu, pokoju dziecięcego, czy gabinetu.

Drzwi bezprzylgowe do minimalistycznych wnętrz

Modele bezprzylgowe to propozycja dla osób kochających nowoczesność. Tego typu skrzydła bazują na umieszczonych zawiasach i okuciach wewnątrz ościeżnicy. Dzięki usunięciu przylgi z całego obwodu drzwi chowają się one wewnątrz futryny, co powoduje stworzenie pełnego lica ze ścianą. Drzwi bezprzylgowe to aktualnie jeden z największych hitów wśród modeli wewnętrznych – zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach. Sprawdzają się zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Mogą stanowić jednolitą barwę ze ścianą, zachowywać widoczny kontrast lub stanowić jedność z fototapetą.

Przeczytaj również:  Jak ubrać się do lasu? Kompletny poradnik

Drzwi płycinowe w klasycznych aranżacjach

Jeśli stawiasz na styl glamour lub klasyczny odpowiednim wyborem będą drzwi płycinowe. Bazują na ramie drewnianej, która wewnątrz wypełniona jest płycinami – elementami wykonanymi z drewna, sklejki, szkła lub innych tworzyw ozdobnych. Płyciny mają nie tylko odmienne kształty, ale również przestrzenną formą. Kojarzą się jednoznacznie z przestronnymi wnętrzami pałaców, dworów i starymi kamienicami. Jeśli utrzymujesz wnętrze w stylu klasycznym lub glamour drzwi płycinowe o finezyjnym frezie będą idealną propozycją dla ciebie.

A może drzwi przesuwne z litego drewna?

Jeśli tylko na ścianie z otworem drzwiowym jest nieco więcej miejsca, sięgnij po ekstrawaganckie drzwi przesuwne. Najlepszym sposobem na stworzenie takich skrzydeł jest skorzystanie z litych drewnianych modeli. Mogą być bejcowane, stylizowane na stare lub lakierowane. W drzwiach przesuwnych najważniejszą rolę spełniają ozdobne okucia i prowadnice. W tej dziedzinie możesz postawić na minimalistyczne rolki o niewielkiej średnicy, lub widoczne i pełne przepychu większe systemy przesuwające. Warunkiem zadowolenia z takich skrzydeł drzwiowych jest posiadanie wolnej przestrzeni obok otworu drzwiowego i poprawny montaż.

Gustowne i pełne klasy drzwi wejściowe

Drzwi zewnętrzne do mieszkania lub domu są wizytówką właściciela. To one witają twoich gości i bezgłośnie wystawiają ci opinie. Dlatego to tak istotne, by drzwi wejściowe były atrakcyjne, solidne i utrzymane w nienagannym stanie. Powinny również zapewniać wysoki stopień izolacyjności energetycznej i akustycznej. Szukając pasujących do oczekiwań modeli, warto zerknąć na propozycje producenta Barański Drzwi. To tam znajdziesz opisywane drzwi wewnętrzne i zewnętrzne do swojego domu i mieszkania. Z pewnością znajdziesz odpowiednie modele dla siebie.

Drzwi wybiera się raz na kilkanaście lat. Dlatego zadbaj o to, by ich styl oraz jakość były zadowalające teraz i w przyszłości.