Prywatna garderoba niekoniecznie musi być dostępna jedynie dla najbogatszych. Na każdym metrażu możemy zmieścić garderobę, w zależności od możliwości naszego mieszkania i posiadanej ilości ubrań. Garderoba to świetnie rozwiązanie dla osób, które cenią sobie porządek i dobrą organizację przestrzeni w domu, lub dla tych, którzy mają dużo ubrań i butów. Podpowiadamy czy garderoba w mieszkaniu to rozwiązanie warte zastosowania. 

Garderoba w mieszkaniu, gdzie zastosować

Garderoba kojarzy nam się z osobnym pomieszczeniem, ogromną szafą, do której można wejść, która ma miejsce do siedzenia, lustra w środku i dużo miejsca. Jest to rozwiązanie stosowane w bardzo dużych domach, gdzie wygospodarować można pomieszczenie około 20 m2 na same ubrania. jako miejsce do przebierania się i przymierzania kompozycji odzieżowych. Garderoba w mieszkaniu rządzi się jednak nieco innymi prawami i tym, co nas ogranicza, jest metraż. O ile nie mamy mieszkania powyżej 100 m2 gdzie wygospodarować możemy te 10-15 m2 na garderobę, musimy radzić sobie inaczej. Gdzie w takim razie wygospodarować miejsce na garderobę w mieszkaniu?

Wnęka lub dodatkowa ściana na garderobę

Warto poszukać w mieszkaniu miejsc typu wnęki, jednak są one często zbyt małe, by postawić tam szafę mieszczącą wszystkie ubrania a co dopiero wielką garderobę. Zwykle takie wnęki w mieszkaniach od dewelopera lub starszym budownictwie znajdują się w przedpokoju, gdzie stawia się długą szafę modułową. 

Szafa modułowa jako garderoba

Szafa modułowa to najczęstsze rozwiązanie  dla osób mających dużo ubrań i butów, chcących zmieścić je w jednym miejscu, jednocześnie mając jeszcze przestrzeń na szpargały. Szafa modułowa to najpopularniejszy rodzaj szafy i postawić ją można również w sypialni, nie tylko w przedpokoju. Są to dwa najpopularniejsze miejsca na szafę modułową. Zwykle mieszkania budowane są tak, by przedpokój miał odpowiednią szerokość, by zmieścić właśnie szafę modułową. 

Przeczytaj również:  Jaką szafę tekstylną na ubrania wybrać do nowego domu?

Szafy takie mają wiele przegródek, wieszaki i miejsce a buty, a także często przegrodę gospodarczą na wiadro z mopem, deskę do prasowania i trochę gratów. Świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kupno szafy modułowej, jest taka z przesuwanymi drzwiami, które do tego mają lustra. Powiększy to optycznie przestrzeń w przedpokoju, a przesuwane drzwi nie zabierają miejsca i można szafę modułową postawić nawet w dosyć wąskim przedpokoju czy w sypialni.

Postawienie ścianki nocnej pod garderobę

Dobrym rozwiązaniem wydzielenia z większego pomieszczenia w mieszkaniu miejsca na garderobę (zwykle robi się to w sypialni, ale również w salonie) jest postawienie dodatkowej ściany nośnej np. z karton gipsu, która dzielić będzie pomieszczenie na dwa. Wtedy wstawić możemy tam drzwi przesuwane lub normalne i w środku mieć właśnie małą garderobę i pomieszczenie gospodarcze.

Koszty garderoby w mieszkaniu

Ciężko oszacować dokładne koszty garderoby w mieszkaniu bez znajomości potrzeb klienta i metrażu, czy użytych materiałów. Jednak powiedzieć można, że zależnie od jej wielkości, jakości ceny te wahać się będą od 5 do nawet 30 tysięcy złotych.

Prywatna garderoba w mieszkaniu, czy warto

Prywatna garderoba w mieszkaniu jest na pewno warta przemyślenia. Jeśli lubimy mieć wszystkie ubrania i buty w jednym miejscu, lubimy porządek, a nawet minimalizm, który osiągniemy dzięki odpowiedniej organizacji naszych ubrań, to garderoba będzie dla nas świetnym rozwiązaniem. Garderoba to również doskonała rzecz dla ludzi, którzy mają dużo ubrań, na tyle dużo, że nie mieszczą się w jednej mniejszej szafie, a także dla tych, którzy lubią stroić się w specjalnym do tego miejscu.

Kupno mieszkania i jego odbiór, pomieszczenie na garderobę

Pamiętamy o tym, że chcąc mieć w swoim domu garderobę z prawdziwego zdarzenia warto w przypadku kupna nowoczesnego mieszkania od dewelopera zwrócić uwagę na rozkład pomieszczeń przed kupnem, tak by można było spokojnie wygospodarować miejsce na garderobę. Przyda się tu pomoc specjalistów z firmy Odbiorymieszkań.info, którzy pomogą w odbiorze mieszkania w Rzeszowie oraz w innych miastach w całej Polsce. Dodatkowo pomogą w wyborze mieszkania, tak by nie kupować od dewelopera nieruchomości o dziwnym rozkładzie i bubli architektonicznych, w których nie będzie miejsca na wydzielenie garderoby, ani sensowego rozkładu pomieszczeń. Sprawdź – odbiór mieszkania Rzeszów.

Przeczytaj również:  Stylowe i funkcjonalne małe portfele damskie - pomagamy wybrać