Płaszcz na jesień- jaki wybrać? Jak dopasować fason płaszcza na jesień do sylwetki? Długie i krótkie płasze na jesień! Jaki kolor jesiennego płaszcza sprawdzi się najlepiej? Najmodniejsze jesienne płaszcze!

Jesień jest niezwykle nieprzewidywalną pora roku. Tak naprawdę, trzeba swoją stylizacje dopasowywać odpowiednio do pogody, która z dnia na dzień może się niezwykle szybko zmienić. Z tego też powodu w garderobie każdej stylowej kobiet powinien znaleźć się jesienny płaszcz. Tak więc płaszcz na jesień- jaki wybrać?

Płaszcz na jesień- jaki wybrać? jak dopasować fason do sylwetki?

Panuje przekonanie, że płasze jesienne powinny być długie i dość klasyczne. Jednak warto z tym stereotypem zerwać, gdyż jesień jest jedną z tych pór roku, która charakteryzuje się ogromną różnorodnością, a to ma z kolei odniesienie do płaszczy. Nie jest prawdą, że jesienne okrycia wierzchnie muszą być długie. Oczywiście, że w sklepach znacznie częściej dominują właśnie takie modele, niemniej jednak jesienny płaszcz równie dobrze może być krótki, a także o średniej długości. Tak więc jaki płaszcz na jesień wybrać? Otóż przede wszystkim, należy go dopasować idealnie do swojej sylwetki. Modele krótkie sprawdzą się idealnie w przypadku pań o długich i szczupłych nogach, a także proporcjonalnej wielkości ramion i bioder. Płaszcze te najczęściej kończą się na linii pośladków lub nieco poza nią. Z racji tego, że często posiadają one pasek w talii, przeznaczone są one dla pań, które mają smukłą sylwetkę. Warto wspomnieć, że jednak proporcjonalność ramion i bioder jest najważniejszym czynnikiem, który powinien przemawiać za lub przeciw wybraniu krótkiego płaszcza jesiennego. Okazuje się, że jeśli ramiona są nieco szersze od bioder, to krótki model jesiennego płaszcza skutecznie je poszerzy, przez co zaburzone zostaną proporcje sylwetki, a to z kolei nie będzie się najlepiej prezentować. Długie modele płaszczów są z kolei polecane paniom, które mogą pochwalić się pełnymi, kobiecymi kształtami. Długie płaszcz sprytnie zamaskują zbyt szerokie biodra czy także i masywne uda. Idealnie będą w nich również wyglądać kobiety wysokie. Płaszcze o długości do połowy łydki lub do kolana, czyli o tak zwanej średniej długości, są szczególnie polecane paniom o tradycyjnej i proporcjonalnej sylwetce, które jednak chciałby zamaskować nieco bardziej wystający brzuszek. Tak więc wybierając płaszcz na jesień, w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na jego fason, a następnie dopasować go do swojej sylwetki.

Przeczytaj również:  Torebka na jesień- jaką wybrać

Płaszcz na jesień- jaki wybrać? kolorystyka płaszczy jesiennych

Nie da się ukryć, że jesień jest jedną z tych pór roku, której nie możemy oskarżyć o brak kolorów. Niemniej jednak ze względu na charakterystykę sezonu jesiennego, warto przestrzegać pewnych zasad, które panują przy wyborze jesiennego płaszcza. Otóż w pierwszej kolejności, mimo iż możemy podziwiać krwisto czerwone lub pomarańczowe liście na drzewach, przy wyborze płaszcza o wiele lepiej będzie postawić na niezbyt dynamiczne kolory. Jeśli koniecznie chcemy stać się posiadaczkami płaszcza czerwonego, warto wybrać ten w odcieniu czerwieni winnej lub ciemnego bordo. Panie powinny jak ognia wystrzegać się kolorów neonowych i żywych, a zastąpić je kolorami, które nieodłącznie kojarzą się nam z naturą. Tak więc przy wyborze płaszcza jesiennego warto szczególną uwagę zwrócić na wszystkie modele, które wpadają w odcienie brązu oraz beżu. Mowa tutaj zarówno o jasnym brązie, ale także o tym, który wpada nieco w rudość, oraz o bardzo ciemnym i głębokim brązie. Świetną alternatywą są również płasze jesienne w kolorze zgnitej lub butelkowej zieleni. Co odważniejsze panie mogą postawić również na odcienie przygaszonej fuksji lub pudrowego różu, gdyż w takich kolorach z pewnością będą prezentować się one niezwykle oryginalnie oraz dziewczęco. Ciekawym rozwiązaniem są również płaszcze jesienne w kolorze przygaszonej żółci, jednak warto tego typu stylizację nieco stonować dodatkami w klasycznym, czarnym kolorze.

Źródła:

https://florianbudownictwo.pl
https://bud-invest.com.pl
https://ogrodyzimowe24h.pl