Kombinezon na zimę- jaki wybrać? Jakie modele kombinezonów sprawdzą się w zimę? Kombinezony wodoodporny na zimę! Najlepsze modele kombinezonów na sezon zimowy!

Zima jest niezwykle uciążliwą porą roku, jednak ma ona w sobie swój wyjątkowy urok. By jednak z niego korzystać, trzeba oczywiście zadbać o odpowiednią garderobę, która zapewni nam ciepło, a także komfort. Tak więc, kombinezon na zimę- jaki wybrać?

Kombinezon na zimę- jaki wybrać? jakie wypełnienie?

Kombinezony na zimę są bez wątpienia jedną z najbardziej popularnych części garderoby, jakie wykorzystujemy podczas mroźnego, zimowego sezonu. To właśnie one mają nam zapewnić wygodę i niesamowity komfort cieplny, który pozwoli przetrwać nawet najgroźniejsze mrozy. Niemniej jednak wybór odpowiedniego kombinezonu na zimę wcale nie jest taki oczywisty. W pierwszej kolejności należy się bowiem zastanowić nad tym, jakie wypełnienie powinno się znajdować w kombinezonie. Otóż na rynku mamy dostępne następujące modele:

  • z wypełnieniem naturalnym- są to kombinezony, które zostały wypełnione puchem lub pierzem gęsi lub kaczek. To co wyróżnia je na tle innych to niesamowite właściwości termoregulacyjne. Kombinezony z takim wypełnieniem z pewnością będą świetnie nas izolować od nieprzychylnych warunków panujących na zewnątrz. Warto jednak zauważyć, że będą one również grubsze i nieco cięższe, a co więcej ich cena jest znacznie wyższa od klasycznych kombinezonów. Wypełnienie naturalne wymaga również odpowiedniej pielęgnacji i sposobów prania, gdyż pierze i puch mają tendencje do zbijania się w grudki, co znacznie obniża wartość estetyczną kombinezonu. Warto również podkreślić, że kombinezony z wypełnieniem naturalnym będą schły znacznie dłużej.
  • z wypełnieniem sztucznym- są to modele najpowszechniej dostępne na rynku. Kombinezony z wypełnieniem syntetycznym stanowią bowiem większość kombinezonów jakie można znaleźć w sklepie. Nie są one co prawda tak świetnymi termoizolatorami jak w przypadku modeli z wypełnieniem naturalnym, jednak z pewnością nie pozwolą nam zmarznąć nawet na wysokim mrozie. Ich niewątpliwą zaletą jest również o wiele niższa cena w porównaniu z kombinezonami z wypełnieniem naturalnym, a także łatwość prania. Co ciekawe, kombinezony z wypełnieniem syntetycznym będą również o wiele szybciej schły i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.
Przeczytaj również:  Opaska na zimę- jaką wybrać

Kombinezon na zimę- jaki wybrać? modele z wodoodporną powłoką

Nie da się ukryć, że zima jest prawdziwie nieprzewidywalną porą roku. Towarzyszą jej nie tylko opady deszczu, ale także i śniegu, który w kontakcie z materiałem, często zamienia się po prostu w wodę. Wobec tego przy wyborze kombinezonu na zimę powinniśmy wziąć pod uwagę to, czy pokryty jest on wodoodporną powłoką. Dzięki temu nawet podczas silnych opadów nie będą one wnikać do wnętrza kombinezonu, a przez to my, nie będziemy borykać się z problemem przemoczonych ubrań. Co ważniejsze, woda będzie po kombinezonie po prostu spływać, więc nie doprowadzi również do powstania na nim nieestetycznych zacieków. Najważniejsze jednak jest to, że woda wnikająca do głębi kombinezonu w połączeniu z niskimi temperaturami panującymi na zewnątrz skutecznie oziębi nasz organizm, wybierając więc model z wodoodporną powłoką, unikniemy tego przykrego problemu.

Kombinezon na zimę- jaki wybrać? modele z kieszeniami i kapturem

Kombinezon na zimę powinien być wyposażony w kaptur, najlepiej odpinany. Dzięki temu w zimniejsze dni będziemy mieli dodatkowe okrycie głowy, a gdy temperatury nieco spadną i kaptur nie będzie już potrzebny, wówczas będziemy mogli go po prostu odpiąć. Niezwykle istotne są również dodatkowe kieszenie, w których nie tylko będziemy mogli schować ręce, ale również najpotrzebniejsze przedmioty. Dobrze jest gdy kieszenie zasuwane są na zamki błyskawiczne, a także posiadają dodatkową wyściółkę z polaru lub innego materiału termoizolacyjnego. Wówczas świetnie ochronią one przez mrozami nie tylko nasze ręce, ale również i telefon.