W ubraniach, które dla siebie wybieramy, powinniśmy czuć się komfortowo, a dodatkowo powinny one idealnie pasować do naszego wieku czy charakteru. Wymiana garderoby może okazać się sporym wydatkiem, szczególnie jeśli chcemy diametralnie zmienić swój styl. Z jakimi kosztami należy się liczyć, odwiedzając sklepy odzieżowe?

Ubrania z butiku czy z sieciówki?

Cena, jaką ostatecznie przyjdzie nam zapłacić za wymianę garderoby, będzie w każdym przypadku nieco inna. Weźmy pod uwagę, że za zakupy w renomowanym butiku z całą pewnością zapłacimy więcej, lecz z drugiej strony nowe ubrania pozwolą nam stworzyć swój własny, niepowtarzalny styl. Kupując w tego typu sklepach, nie ryzykujemy, że ktoś pojawi się w takim samym stroju w pracy bądź na ważnym przyjęciu. Ubrania z butików charakteryzuje ponadto wysoka jakość wykonania – nie mechacą się, nie blakną, można je prać nawet w niskich temperaturach. Nieco inaczej jest w przypadku ubrań ze sklepów sieciowych, które można nabyć za mniejsze pieniądze. W trakcie wyprzedaży niektóre modele kupimy wręcz za grosze. Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że ubrania ze sklepów sieciowych dają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o kreowanie własnego stylu. Powodem jest fakt, iż w tego typu sklepach ubiera się znaczna część społeczeństwa. Warto więc, w pierwszej kolejności, określić, gdzie dokładnie chcielibyśmy zakupić ubrania, a następnie sporządzić kosztorys.

Ile kosztuje wymiana garderoby?

Chcąc całkowicie zmienić swój styl, musimy liczyć się z koniecznością wymiany niemal całej garderoby, a więc z zakupem nowych bluzek, spodni, butów, okryć wierzchni czy nawet dodatków odzieżowych. Owszem, niektóre ubrania z „poprzedniej” szafy mogą okazać się przydatne, jednak większe zakupy i tak nas nie ominą. A ile przyjdzie nam za nie zapłacić? Otóż na nowe spodnie będziemy musieli wydatkować około 100 zł, tyle samo przyjdzie nam zapłacić za sukienkę czy spódnicę. Nowe buty będą kosztować około 150 zł (zimowe) i około 100 zł (letnie). Koszt zakupu kurtki czy marynarki waha się w przedziale od 100 do nawet 300 zł. Natomiast za dodatki odzieżowe zapłacimy już nieco mniej – przykładowo, dobrej jakości pasek do spodni kosztuje około 50-80 zł, torebka zaś 50-150 zł, w zależności od jej wielkości. Pamiętajmy, że kupując odzież w butikach, zapłacimy około 20-30% więcej. Nieco mniejsze koszty poniesiemy, jeśli na zakupy wybierzemy się w okresie wyprzedaży, jednak warto wziąć pod uwagę, że niekoniecznie uda nam się kupić wtedy wszystko, co potrzebne. Powodem są ograniczenia w dostępności rozmiarów czy konkretnych modeli ubrań, jakie pasują do naszego nowego stylu.

Przeczytaj również:  Zabieg na pierwsze zmarszczki – wypróbuj laserowe odmładzanie twarzy

Skąd wziąć pieniądze na nowe ubrania?

Zakup jednego czy dwóch nowych ubrań zwykle nie odbija się w znaczący sposób na naszych portfelach. Problemem może natomiast okazać się wymiana całej garderoby na raz. Skąd wziąć na to pieniądze? Przytoczone powyżej kwoty nie są niskie, dlatego też warto zabezpieczyć środki pieniężne na zakupy. Chcąc wymienić garderobę, możemy posiłkować się własnymi oszczędnościami, jednak w przypadku ich braku doskonałym rozwiązaniem okazuje się być szybka pożyczka, o której więcej można dowiedzieć się na stronie internetowej https://www.saverium.pl/. Dzięki pozyskanym środkom możemy całkowicie zmienić swój styl, nie odkładając zakupów na później – pieniądze otrzymamy na konto nawet w kilka chwil, natomiast pożyczkę można spłacać w wygodnych, miesięcznych ratach. Pamiętajmy przy tym, że nic tak nie wyraża nas samych, jak ubrania i dodatki odzieżowe