Istnieje kilka rodzajów bielizny termoaktywnej, w tym jednowarstwowa bielizna termoaktywna, dwuwarstwowa bielizna termoaktywna i bielizna o średniej grubości. Dobrym wyborem dla grubszej bielizny jest dwuwarstwowa bielizna termoaktywna. Dwuwarstwowa bielizna termiczna jest wykonana z wełny Merino, która jest ciepła i odprowadza pot, zapewniając jednocześnie izolację. Choć dwuwarstwowa bielizna termiczna jest grubsza niż bielizna termiczna z pojedynczą warstwą, ma też średnią wagę, dzięki czemu może być używana jako warstwa podstawowa lub samodzielnie.

Wełna merynosów zapewnia izolację, jednocześnie odprowadzając pot od ciała

Wełna merynosów to naturalnie odnawialne włókno, które pomaga regulować temperaturę ciała i odprowadza pot od ciała. Może utrzymać temperaturę od 5 do 95 stopni Fahrenheita. W przeciwieństwie do innych materiałów, wełna merynosów jest naturalnym izolatorem i szybko odprowadza pot od ciała. Jej właściwości odprowadzania wilgoci pomagają utrzymać suchość i ciepło bez względu na to, co robisz i jaka jest pogoda.

Tkaniny syntetyczne są najbardziej ekonomiczne

Choć do tkanin syntetycznych przylgnęło pewne piętno, większość tych produktów jest bardzo przewiewna, przyjemna w dotyku i elastyczna. Nie przyklejają się do ciała i nie wchłaniają wilgoci. Są też najmniej podatne na rozdarcia. Najlepsza bielizna termoaktywna jest dopasowana do kształtu ciała, a jej styl i kolor powinien pasować do całej garderoby. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszą bieliznę termoaktywną:

Wełna merynosów to zrównoważony wybór

Proces produkcji bielizny termoaktywnej z wełny Merino jest stosunkowo prosty, ale nadal obejmuje kilka procesów, które wymagają więcej energii i zasobów niż w przypadku tradycyjnych tkanin. Na przykład, wełna jest prana i szorowana w celu usunięcia tłuszczu, pestycydów i substancji organicznych. Często wiąże się to z dodaniem do wełny silnych środków czyszczących. Oprócz tych produktów ubocznych ścieki powstałe w wyniku tych procesów często zawierają chemikalia i inne nieprzyjemne substancje organiczne. Ścieki te często zanieczyszczają zasoby wodne, powodując kolejne problemy związane z globalnym ociepleniem.

Przeczytaj również:  Sukienka na jesień- jaką wybrać

Bawełna to zły wybór

Jednym z głównych powodów, dla których bawełna jest złym wyborem na bieliznę termoaktywną, jest to, że nie jest ona zbyt wydajna w odprowadzaniu wilgoci. Bawełna jest świetnym materiałem do noszenia w cieplejszych miesiącach, ale nie jest najlepszym wyborem na bieliznę termoaktywną typu long john. Ma ona również tendencję do utrzymywania nieprzyjemnego zapachu. Jeśli szukasz wygodnej bielizny termoaktywnej, poszukaj jej gdzie indziej. Oto kilka alternatyw dla bawełny.

Bielizna Patagonia Capilene Midweight i Odlo Performance Light – dobre samopoczucie

Średniej grubości spodnie Patagonii są idealne do zakładania pod kurtkę, bluzę z kapturem lub warstwę termiczną. Są wykonane z miękkiej, elastycznej tkaniny o konstrukcji przędzy, która maksymalizuje wydajność odprowadzania wilgoci. Zarówno wersja damska, jak i męska są dostępne w wielu kolorach. Oba rodzaje bielizny wykonano z materiałów naturalnych i syntetycznych, w tym z wełny Merino i jedwabiu. Zapewniają one szybkoschnące ciepło, a jednocześnie gwarantują wygodę.