Zegarki Certina, czyli szwajcarska jakość i wytrzymałość

Zegarki Certina, czyli szwajcarska jakość i wytrzymałość

Zegarki Certina to produkt znany i ceniony na całym świecie. Wyróżnia je przede wszystkim jakość poparta solidnymi badaniami i testami w różnych warunkach oraz 130-letnia tradycja. Renomę szwajcarskich zegarków znają chyba wszyscy, stąd trudno dziwić się ich popularności. Marka Certina ma ciekawą historię, która pokazuje rozwój zegarków na przestrzeni kilkuset lat, a oferowane modele to unikalne i wybitne produkty.

Zegarki Certina – jakość ceniona od 130 lat

Historia tej marki to dowód na to, jak rozwinęła się ona na przestrzeni lat i ile pracy zostało włożone w ciągłe zmiany i ulepszenia zegarków. To doskonały przykład tego, jak współpraca firmy z innymi i otwartość na innowacje, przyczyniła się do powstania tak dobrego produktu. Historia zaczyna się w 1888, kiedy to dwóch braci Adolf i Alfred Kurth zakładają firmę. Już w 1906 marka, wówczas o nazwie „Grana” zostaje doceniona w postaci otrzymanych nagród. W latach 20. XX wieku, synowie założycieli  również zostają odpowiedzialni za rozwój firmy. Z kolei w latach 30. XX wieku, firma sygnuje się już marką Certina, którego pochodzenie oznacza „bezpieczny”. I tak w 1949 jest jedyną marką pod skrzydłami firmy. 

Dokładnie 10 lat później można nazwać momentem przełomowym, bo wtedy pojawia się tzw. DS Concept, czyli Double Security jako system podwójnego bezpieczeństwa. Zegarki z tym systemem są niebywale odporne na wstrząsy i cechują się wodoszczelnością do 200m. Automatyczny model Certina DS to już nowa jakość dla późniejszej działalności firmy. W tym samym roku 1959, firma wybiera na symbol marki skorupę żółwia. I nie bez powodu bo już wtedy główne cechy modeli to wytrzymałość i trwałość. Natomiast żółwia skorupa pozostaje kształtem, który już na dobre zagości praktycznie w każdym modelu i w logo.

Certina – innowator w świecie zegarków

Dowodem na niezwykłą wytrzymałość zegarków, jest to, że towarzyszył on wyprawie na 8167-metrowy szczyt w Himalajach. Następnie w 1965 roku, Certina brała udział w projekcie Marynarki Wojennej USA Sealab II. Naukowcy i nurkowie potwierdzili wówczas jednogłośnie, że system Certina DS zdał egzamin w każdych warunkach. Nie inaczej było w 1969, gdzie model DS-2 Super PH 500 M bierze udział w udanym eksperymencie podwodnym, gdzie przez dwa miesiące są noszone przez badaczy poruszających się w podwodnych schronach. Zaledwie rok później, Certina święci triumfy na japońskiej wyprawie na Mount Everest, a jeden z narciarzy wykonuje wówczas wyczynowy zjazd mając na ręku model DS-2 Chronolympic.

W 1971 kolejny przełom, model Certina Biostar jako pierwszy zegarek na świecie, pokazuje biorytm użytkownika. Możliwe jest zobaczyć swój biorytm fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Kolejny ważny punkt na mapie rozwoju marki, ma miejsce w 1983. Certina dołącza do SMH Group, dzisiejszego Swatch Group. Wówczas sportowe modele Certina wpisują się w średnią półkę cenową jeśli chodzi o produkty Swatch Group. W 1995 Certina pokazuje swoje sportowe oblicze jeśli chodzi o projektowanie zegarków, a w 2005 debiutuje w Formule 1, dzięki modelowi DS Podium. 2013 to świętowanie 125 lat Certiny, gdzie znajdziemy już nowy design i wejście w nowy styl zegarków kwarcowych. Warto wspomnieć jeszcze o modelu DS Podium Chronograph, który cechuje lekkość i wytrzymałość. 

Który zegarek Certina jest najlepszy?

Biorąc pod uwagę poziom jakości jaki prezentują zegarki Certinatrudno rozstrzygać, który model jest najlepszy. Natomiast można porównać cechy konkretnych modeli i dopasować do swoich wymagań i stylu życia. Serie warte uwagi to zdecydowanie: seria DS-1, Aqua i Urban.

Seria Urban jest dedykowana aktywnym mieszkańcom miast, którzy dużo czasu spędzają poza domem i uwielbiają spotkania towarzyskie. Szykowny wygląd i bardzo dobre materiały to znak rozpoznawczy tej serii. W tej serii znajdziemy zegarki zarówno sportowe, jak i eleganckie, co doskonale podkreśla ten styl i pokazuje różnorodność modeli. Zegarki męskie Certinato naprawdę piękna i bogata kolekcja, która zachwyci zarówno miłośnika sportu, jak i biznesmena.

Seria Certina DS-1to z kolei stylowe i kolorowe tarcze, design który zdecydowanie przyciąga uwagę. Wspaniałe detale podkreślają wyjątkową jakość zegarka, do tego duży datownik i rezerwa chodu do 80 godzin. Mechanizm Powermatic ze sprężyną spiralną z wyjątkowego stopu Nivachron, zapewnia odporność na działanie pól magnetycznych, co jest jedną z cech wyróżniających markę Certina.

Mamy jeszcze serie Aqua, gdzie możemy się spodziewać najwyższej jakości w ekstremalnych warunkach podwodnych. Świadczy o tym przytoczona historia marki. Są to zegarki do nurkowania, ale nie tylko. Mają doskonałą precyzję pod wodą, jak i w normalnych warunkach. Ich design jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się zarówno dla nurków, jak i na spotkaniach biznesowych. 

Certina – zegarek dla wymagających

Szeroki wybór zegarków Certina to ułatwienie dla kupującego, bo każdy znajdzie coś dla siebie. Jednocześnie jakość i wytrzymałość każdego z nich jest godna pochwały i potwierdzona wielokrotnymi nagrodami, latami badań i testów w ekstremalnych warunków. Warto zainwestować w taką jakość, bo zegarek zostanie na lata i będzie dumnie nosił się na nadgarstku każdego dnia.

Exit mobile version