Jak urządzić garderobę na poddaszu

jak-urzadzic-garderoba-na-poddaszu

Planując wnętrze swojego domu chcemy, aby maksymalnie wykorzystać jego funkcjonalny potencjał oraz stworzyć miejsce pełne ciepła i stylu. Zapewne zadajemy sobie też pytanie, jak urządzić garderobę, by jak najlepiej spełniała swoją rolę i pomieściła wszystkie nasze rzeczy. Szczególnie kłopotliwe może w tym względzie wydawać się poddasze, gdzie pole do popisu jest znacznie ograniczone. Jednak mając świadomość swojej przestrzeni oraz funkcji, jaką chcemy jej nadać możemy uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt. 

Garderoba na poddaszu – od czego zacząć?

Zawsze zaczynamy od planu. Kluczowym w urządzaniu swojego domu zawsze jest pytanie, jaką przestrzenią dysponujemy. Nie chodzi tylko o metraż, ale także o jej zalety oraz wady, których nie możemy zmienić, a wręcz musimy się z nimi pogodzić. Mając ogląd całości pomieszczenia i jego walorów wiemy już, na co możemy sobie pozwolić. W przypadku urządzania poddasza liczy się każdy centymetr, jakim gospodarujemy, doświetlenie pokoju i odsłonięcie belek sufitowych – wszystko to może diametralnie zmienić nasze plany. Garderoba jest o tyle specyficznym pomieszczeniem, iż wymaga naprawdę logistycznego rozplanowania każdej z szaf, szafek, półek i wieszaków. Gdy będziemy znać dokładne wymiary naszego poddasza, przestrzeni w najniższym i najwyższym jego punkcie oraz gdy dokładnie określimy swoje zapotrzebowanie na rodzaj obiektów do przechowywania, granicę w urządzaniu garderoby będzie stanowić przede wszystkim nasza wyobraźnia. Należy zatem wyzbyć się ograniczeń i działać! 

Szczegółowe informacje o garderobie na poddaszu tutaj: https://magazynremont.pl/garderoba-na-poddaszu

Plan i co dalej z naszą garderobą? 

Gdy już wiemy, czego oczekujemy od naszej garderoby oraz co jest w stanie zaoferować nam nasze poddasze, możemy przystąpić do działania. Warto trzymać się paru ogólnych zasad, które z pewnością sprawdzą się w każdym wypadku, a pozwolą Wam jak najbardziej wykorzystać dostępną przestrzeń. Garderoba to przede wszystkim – szafy i to cała masa! Podczas urządzania garderoby na poddaszu warto pomyśleć o szafach projektowanych pod wymiar, które dopasują się do Waszych potrzeb i zaoszczędzą metraż. W ten sposób z łatwością możecie ulokować masę szaf na całej długości pomieszczenia, uwzględniając krzywiznę dachu i wszelkie wnęki, wypustki, zakrzywienia ścian. Dzięki temu stworzycie ogromną przestrzeń do przechowywania oraz wyrównacie powierzchnię pokoju. Jeżeli nie potrzebujecie wielkiej garderoby, prawdopodobnie tyle Was zadowoli. Dopasujecie szafy, ilość półek i szuflad do siebie. Może okazać się jednak, iż to dopiero początek urządzania Waszej garderoby na poddaszu

Ściany w garderobie to nie wszystko

Wypełnienie powierzchni dopasowanymi szafami pozwoli Wam na odrobinę szaleństwa w dalszym planowaniu. Z powodzeniem możecie dobrać szafę wolnostojącą, którą umieścicie w dowolnym kącie pomieszczenia. Usytuowanie jej w punkcie centralnym garderoby również może okazać się świetnym pomysłem (pod warunkiem, że metraż na to pozwala). O wiele lepiej jednak i bardziej uniwersalnie sprawdzą się regały, które w gładkim pokoju pełnym szaf będą stanowiły także odpowiedni wystrój wnętrza. Stwarzają też niepowtarzalną możliwość do uzupełnienia Waszego poddasza o dodatki nadające indywidualnego charakteru. Kolejnym ważnym elementem jest reling na wieszaki. Jeżeli belki sufitowe są odsłonięte, z powodzeniem możecie je wykorzystać do zrobienia relingu. Nadacie garderobie stylu i wykorzystacie kolejny element poddasza, nadając mu nowej, lepszej funkcjonalności. 

Garderoba na poddaszu – ostatnie poprawki

Szafy, regały, relingi – wszystko co najważniejsze już jest. Teraz pora poeksperymentować z tym, co nam zostało. W garderobie niezbędne jest lustro – wolnostojące, wiszące na ścianie, zawieszone na belce lub jako element toaletki- znajdźcie mu miejsce, które Wam najbardziej odpowiada (najlepiej w pobliżu okna). Nie mniej ważne jest również oświetlenie – w garderobie na poddaszu najlepiej sprawdzi się światło punktowe lub taśmy led (powinny znaleźć się także w szafach). Z każdego elementu jak gałki drzwi, szuflad, wieszaki i pudła możecie zrobić niepowtarzalny motyw dopełniający wystrój – jednocześnie funkcjonalne i stylowe. Sprawcie, by było to Wasze miejsce, a pytanie jak urządzić garderobę na poddaszu, nie spędzało Wam już snu z powiek. 

Exit mobile version