Plama po czerwonym winie – sposoby usuwania

plama po czerwonym winie

Spotkania towarzyskie rzadko są organizowane bez alkoholu – najczęściej serwowane są wina. Trzeba pamiętać, że jeżeli mamy zamiar napić się wina o intensywnym kolorze powinniśmy uważać tak samo jak przy piciu np. soku porzeczkowego. Musimy pamiętać o tym, aby pić uważnie, żeby się nie zachlapać, szczególnie, jeżeli mamy na sobie jasne ubranie. 

Jeśli ochlapaliśmy się czerwonym winem (dowiedź się o nim więcej tutaj: https://naszewino.pl/wina-czerwone), na naszym ubraniu powstanie plama, mniejsza lub większa, oczywiście w zależności od ilości rozlanego napoju.  Każda plama wygląda po prostu nieestetycznie, więc trzeba jej się pozbyć.  

Jak pozbyć się plamy po czerwonym winie? 

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się plamy po winie czerwonym – poniżej wymienimy kilka o sprawdzonej skuteczności: 

Zaschnięta plama po czerwonym winie

Wszystkie powyższe sposoby sprawdzą się w przypadku świeżej plamy po czerwonym winie, ale co robić, jeżeli plama powstała dużo wcześniej, a dopiero teraz zdołaliśmy ją zauważyć? Czy jest już po fakcie i musimy wyrzucić ubranie, czy jednak jest możliwość, aby coś z tym zrobić? Nie musimy panikować – na zaschnięte plany z czerwonego wina też są skuteczne sposoby.  

Jak można usunąć stare plamy po czerwonym winie: 

Plama po czerwonym winie nie musi oznaczać zniszczonego ubrania – można ją skutecznie wyczyścić – spróbujcie sami jakie to proste.

Exit mobile version