Zapachy wywołują emocje i zapadają nam w pamięć, jak żadne inne doznania. Perfumy na lato – jakie wybrać?

Lato to czas zwiększonej intensywności spotkań towarzyskich, imprez i wspólnego spędzania czasu. Wybieramy odpowiednie do okazji stroje, ale i zapachy, które na sobie nosimy. Perfumy na lato – jakie wybrać? Tego dowiesz się w tym artykule. 

Perfumy na lato – czym się charakteryzują? 

Odpowiednie dobranie perfum jest kwestią uzależnioną od osobistych preferencji. Wśród całości populacji istnieje wiele różnic w zapachach, które uznajemy za mniej lub bardziej atrakcyjne. Perfumy wielbione przez jednych, są uznawane za zupełnie nieponętne przez innych. 

Czy istnieje jednak uniwersalna grupa zapachów, która nadaje się szczególnie do użytkowania w określonej części roku? Zdecydowanie tak. W tym artykule dowiesz się jakie zapachy znajdą zastosowanie w letnim klimacie. Sprawdzą się one doskonale w wyższych temperaturach, kiedy nasze ciało jest dużo bardziej rozgrzane. Czym różnią się od perfum używanych przez nas, kiedy atmosfera wokół nas ma dużo bardziej mroźny charakter? Ogólnie rzecz ujmując, perfumy na lato są dużo bardziej delikatne, posiadające więcej świeżych akcentów, mniej intensywne, a czasami nawet mające walory chłodzące. Dzięki temu zdecydowanie lepiej nadadzą się do użytkowania, gdy temperatura się zwiększa. Perfumy na lato – jakie wybrać? Czytaj dalej, by się dowiedzieć. 

Perfumy na lato – jakie zapachy wybrać? 

Wśród wielu polecanych zapachów na cieplejsze okresy roku, prym wiodą perfumy zawierające w sobie nuty cytrusowe. Możemy do nich zaliczyć takie zapachy jak: pomarańcza, grejpfrut, limonka, cytryna czy mandarynka. Decydując się na perfumy o nutach cytrusowych zapewnimy sobie świeży i energetyzujący zapach, idealnie wpasowujący się w klimat letnich dni. Cytrusowe zapachy mają to do siebie, że utrzymują się stosunkowo długo po zastosowaniu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że przyjemny zapach zostanie z Tobą na długo po zastosowaniu. Cytrusowe nuty perfum polecane są szczególnie osobom, którym zależy na prezentowaniu siebie jako osoby pełnej wigoru, kreatywnej i spontanicznej. 

Przeczytaj również:  Sukienka na lato - Jaką wybrać

Kolejną kategorią zapachów, które doskonale nadadzą się do stosowania w lecie są perfumy skomponowane z nut ziołowych. Mięta, szałwia, lawenda, rozmaryn czy bazylia czy też oregano zapewnią świeżość oraz efekty chłodzące dla swoich użytkowników. Nuty ziołowe pobudzają w szczególny sposób receptory węchu, gwarantując oprócz przyjemnego zapachu, odczucia spokoju i bezpieczeństwa. Jeżeli zależy Ci na prezencji swojej osoby, jako zrelaksowanej, pełnej spokoju jak i oddanej chwili, ziołowe nuty w perfumach są idealnym wyborem dla Ciebie. 

Jeszcze inną grupą zapachów korzystnych do użytkowania w lecie są zapachy morskie. Trawa z dna morskiego, wodorosty, sól morska – te wszystkie nuty zapachowe dodadzą świeżości i lekkości. Morskie nuty zapachowe wywołują odczucie przyjemnego chłodu, którego tak bardzo pragniemy w upalne dni. Morskie zapachy na lato wywołują skojarzenia przygody i dobrej zabawy. Jeżeli chcesz podkreślić swoje zainteresowania takie jak umiłowanie zabawy czy ciekawość świata, perfumy o morskich nutach zapachowych są stworzone dla Ciebie.  

Perfumy na lato – jakie wybrać? 

Na rynku dostępnych perfum opcji do wyboru jest tak wiele, że ciężko dokonać wyboru, bez wiedzy o parametrach i cechach perfum, którymi powinniśmy się kierować podejmując decyzję o zakupie. Jeżeli chcesz dobrać zapach na lato idealny dla siebie, w pierwszej kolejności musisz ograniczyć obszar do perfum posiadających określone komponenty. Są to kolejno składniki cytrusowe, ziołowe bądź morskie. Te trzy grupy zapachów idealnie nadadzą się do użytkowania w lecie, gdy zwiększające się temperatury i rozgrzane ciało potrzebuje jak nigdy świeżości oraz chłodu. Cytrusowe zapachy zapewnią Ci świeżość i powiew energii, ziołowe dostarczą odczucia lekkości i relaksu, podczas gdy morskie dadzą uczucie chłodu i ukojenia w gorące letnie dni. Wiele drogerii perfumowych oferuje w ramach swoich usług możliwość „przetestowania” zapachu na miejscu. To opcja z której warto skorzystać, kiedy zależy Ci na dobraniu zapachu, który będzie do Ciebie idealnie pasował.  

Przeczytaj również:  Buty na lato- jakie wybrać