Kobiet na motocyklach w Polsce i na całym świecie jest coraz więcej. Obecnie nie jest to jedynie pojazd wykorzystywany przez mężczyzn, ale także kobiety, które kochają prędkość oraz wolność na drodze. Chcesz wiedzieć, jaki strój motocyklowy dla kobiety będzie odpowiedni? Sprawdź poradnik i dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas kompletowania ubioru na motor!

Zastanawiasz się, jak najlepiej ubrać się na motor? Wystarczy, że zastosujesz się do kilku podstawowych rad, a na nie tylko będziesz niesamowicie wyglądać, ale także zabezpieczysz się przed ewentualnymi urazami w razie kolizji/wypadku. Pamiętaj, że kurtka motocyklowa damska to podstawowe wyposażenie każdej szanującej się motocyklistki! W sklepach motocyklowych znajdziesz takie modele kurtek, jak:

  • sportowa,
  • turystyczna,
  • miejska. 

Większość popularnych modeli kurtek na motor jest wykonana ze skóry naturalnej, ekoskóry oraz kordury. Ostateczny wybór należy do Ciebie, choć pamiętaj, aby wybrać taką kurtkę, która zapewni Ci maksymalny komfort użytkowania. Do zastosowania miejskiego postaw na produkt, jakim jest damska kurtka na motor z kordury wyposażona w liczne wloty powietrza. Dzięki temu nawet najgorętsze dni w roku nie będą dla Ciebie problemem, by wsiąść na motocykl.

Zanim wsiądziesz na motocykl, koniecznie dowiedz się, jaka odzież motocyklowa będzie odpowiednia. Kompletny strój na motor to kurtka, rękawice, buty, spodnie oraz kask. Dobra kurtka motocyklowa już wybrana? W takim razie dopasuj do niej spodnie na motor i inne elementy ubioru. Tylko w ten sposób odpowiednio się zabezpieczysz i zapewnisz komfort podróżowania na dwóch kołach.

Ile kosztuje kompletny damski strój motocyklowy?

Nie da się jednoznacznie określić tego, ile trzeba wydać na skompletowanie stroju na motor. Damska kurtka motocyklowa w większości przypadków to wydatek od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. To samo tyczy się spodni, butów oraz kasku. Budżetowy komplet skomponujesz nawet w kwocie około 1500-3000 złotych. Kiedy jednak inwestujesz w najlepsze modele kurtek, spodni, rękawic i innych elementów wyposażenia motocyklisty – licz się z wydatkiem na poziomie nawet do 10 000 złotych. Warto przed zakupem zastanowić się nad kilkoma aspektami, np. w jaką pogodę głównie będę jeździć? Motocyklista inaczej ubierze się zarówno na upał, inaczej na deszcz i jeszcze inaczej na bardzo niskie temperatury.

Przeczytaj również:  Czy będąc na zwolnieniu lekarskim można iść na zakupy?

Przed zakupem należy również przemyśleć jak często będziemy korzystać z motocykla. Jeśli będą to sporadyczne, weekendowe wyprawy – strój nie będzie eksploatował się aż tak szybko. Można wtedy pozwolić sobie na średnią półkę cenową – jednocześnie trochę niższą jakość i wytrzymałość. Jednak jeśli motocykl ma służyć nam na co dzień, to inwestycja w jeden strój, wykonany z materiałów premium, najwyżej klasy wytrzymałości i bezpieczeństwa – może być najlepszym wyborem, także pod kątem ekonomicznym.

Jak wybrać odpowiedni strój na motor dla kobiety? Podpowiadamy!

Podczas kompletowania ubioru na motor dla kobiety, warto zwracać uwagę na rozmiary poszczególnych produktów – kurtek, spodni i innych. Wystarczy, że przymierzysz w sklepie motocyklowym kurtkę lub inną odzież, jaka Cię interesuje. Z pomocą doradcy na pewno kupisz odzież oraz obuwie, które będzie nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Nigdy nie decyduj się na zakup odzieży na motor przez internet – prawdopodobnie nie trafisz z rozmiarem, co poskutkuje koniecznością odesłania towaru do sklepu. Stacjonarnie zawsze przymierzysz kurtkę na motor, a także spodnie i skompletujesz strój, który posłuży Ci przez wiele lat użytkowania motocykla – zarówno zimą, jak i latem.