Taka odzież nie spali Twojej tkanki tłuszczowej, ale może odpowiednio wymodelować sylwetkę i optycznie ją wysmuklić. Do wyboru masz wiele modeli, zarówno gorsety w klasycznej i zabudowanej formie, jak i modele wyszczuplające – nowoczesne wersje, których głównym zadaniem jest nadanie pożądanych kształtów. Przekonaj się, czy warto po nie sięgać.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem takiej bielizny, odpowiedz sobie przede wszystkim na pytanie, jaki rezultat chcesz osiągnąć takim elementem garderoby. Gorsety wyszczuplające najlepiej się sprawdzą, jeśli będziesz je stosować okazjonalnie – nawet Bridget Jones ukrywała swoje fałdki tylko podczas specjalnych uroczystości.

Jak działa gorset wyszczuplający?

Garderoba ma za zadanie natychmiastowo poprawić wygląd Twojej sylwetki. To bielizna modelująca, którą się zakłada zazwyczaj pod obcisłe sukienki i spódnice. Dzięki niej wyodrębnisz talię i uzyskasz sylwetkę zbliżoną do najbardziej pożądanej figury – klepsydry. Przylegająca mocno do ciała struktura materiału wysmukla poprzez spłaszczenie brzucha – doskonale ukrywa nadprogramowe kilogramy. Niektóre warianty dodatkowo unoszą piersi, ładnie formując ich kształt. Na rynku znajdziesz także przedłużone rodzaje, które sięgają połowy uda i pomniejszają ich zbyt masywny wygląd.

Zupełnie inną formę mają specjalne gorsety do ćwiczeń – obkurczają mięśnie brzucha i są dedykowane kobietom po urodzeniu dziecka, pod warunkiem, że świeżo upieczona mama odczeka okres około 3 miesięcy od porodu, a jej lekarz nie znajdzie przeciwskazań do takiej bielizny. We wszystkich modelach talia jest węższa i bardziej zarysowana. Dla niektórych pań taka bielizna jest wybawieniem – pojawienie się na wielkiej gali lub rodzinnej uroczystości jest mniej krępujące, kiedy noszą pod kreacją wyszczuplający gorset.

Jakie efekty daje wyszczuplający gorset?

Klasyczne modele, które służą do tzw. treningu talii, potrafią wysmuklić kibić o kilkanaście centymetrów, ale ich noszenie jest sprawą mocno kontrowersyjną. Nowoczesne gorsety to tak naprawdę bielizna wyszczuplająca, która ma za zadanie modelować – zarysowywać talię, spłaszczyć brzuch oraz podnieść biust i pośladki. Ma ona postać mocno elastycznego body albo pół-body, które idealnie koryguje figurę. Możesz je łączyć z ulubionym, indywidualnie dobranym biustonoszem lub sięgnąć po body shaper – innowacyjny kombinezon, który jest uszyty z wysokiej jakości mieszanki nylonu, spandexu i bawełny. Dzięki takiemu składowi noszenie bielizny modelującej jest komfortowe przez cały dzień. Nie krępuje ona ruchu, dlatego sprawdzi się również pod ubraniem do pracy.

Przeczytaj również:  Z czego bierze się cena odzieży szytej na miarę?

W takiej garderobie będziesz smuklejsza, a co więcej Twoja kreacja będzie lepiej układać się na ciele. Warto mieć bieliznę wyszczuplającą, jeśli planujesz włożyć obcisłą wersję małej czarnej lub sukienkę mocno podkreślającą talię. To odpowiednia garderoba maskująca dobrze kilka nadprogramowych kilogramów. Nic nie zastąpi zdrowego odżywiania i ruchu, ale nie jesteś w stanie mieć wszystko pod kontrolą, dlatego gorsety wyszczuplające to obowiązkowa pozycja w szafie kobiety, której waga jest zmienna!