Nie ma lepszej inwestycji, niż inwestycja we własne zdrowie. Czapka na wiosnę – jaką wybrać? Dowiesz się tego w tym artykule.

Kiedy zimowe temperatury zaczynają powoli odpuszczać, rezygnujemy z noszenia naszych zimowych czapek. Warto w trosce o swoje zdrowie zamienić modele zimowe na ich wiosenne odpowiedniki. Czapka na wiosnę – jaką wybrać? Dowiesz się tego w tym artykule. 

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze czapki na wiosnę? 

Wiele osób twierdzi, że czapki przydają się tylko zimą. Zachęceni zwiększającą się temperaturą i odejściem mroźnych podmuchów zimowych wiatrów, rezygnujemy z naszych szalików, rękawiczek i również czapek. Warto wiedzieć, że czapki nie powinny znikać z naszych głów wraz z pierwszym pojawieniem się wyższych temperatur. W trosce o swoje zdrowie, dobrze podjąć prewencyjne działanie i zaopatrzyć się w odpowiednie nakrycie głowy dla wiosennych warunków atmosferycznych. Czym różni się wiosenna czapka, od jej zimowej poprzedniczki? Przede wszystkim jest cieńsza i zdecydowanie bardziej przewiewna, dzięki czemu unikniemy zjawiska przegrzewania się głowy. Istnieje wiele rodzajów wiosennych nakryć głowy, różniących się od siebie krojem, fasonem i typem materiału. Czapka na wiosnę – jaką wybrać? Dowiesz się tego w dalszej części artykułu. 

Jakie są rodzaje czapek na wiosnę do wyboru? 

Czapki wiosenne możemy podzielić pod względem materiału użytego do ich produkcji, ale i również ich kroju i fasonu. Pierwszym rodzajem są materiałowe czapki wiosenne, podobne do ich zimowych wersji. Różnią się one od materiałowych czapek zimowych przede wszystkim lekkością, grubością użytego materiału oraz przewiewnością. Jedną z najczęściej wybieranych i polecanych możliwości jest zainwestowanie w bawełnianą czapkę wiosenną. Bawełna sprawdza się doskonale na wiosenne warunki atmosferyczne, z uwagi na swoją przyjazność w kontakcie ze skórą, zapobiegające jej przegrzewaniu. Gdy w skład produkcji bawełnianej czapki wiosennej wchodzi elastan, dodatkowo zapewnimy sobie doskonałą stabilność czapki na głowie. Inną możliwością, szczególnie polecaną wszystkim zwolennikiem aktywnego trybu życia jest zaopatrzenie się w czapkę wiosenną wykonaną z polaru, bądź membrany. Te materiały doskonale sprawdzają się przy intensywnym wysiłku fizycznym, z uwagi na swoje właściwości termoizolacyjne. 

Przeczytaj również:  Ile kosztują ubrania Mediolańskiej marki Off-white?

Kolejnym rodzajem czapek wiosennych są czapki z daszkiem. Tutaj wybór też jest szeroki. Są trzy podstawowe rodzaje czapek z daszkiem: klasyczne, snapback i fullcap. Odpowiedni wybór jednego z wymienionych rodzajów czapek, powinien być uzależniony od kształtu naszej twarzy. Czapka klasyczna, czyli z delikatnie wygiętym daszkiem i regulowanym zapięciem z tyłu będzie doskonale pasować do twarzy trójkątnej i okrągłej. Czapka snapback ma całkowicie prosty daszek i regulowane zapięcie z tyłu, pasuje do kwadratowej twarzy. Czapka fullcap, nie posiadająca regulowanego zapięcia pasuje przede wszystkim do prostokątnej twarzy. Szczęśliwi właściciele owalnego kształtu twarzy mogą z powodzeniem używać wszystkich wyżej wymienionych rodzajów czapek wiosennych. 

Czapka na wiosnę – jaką wybrać? 

Na rynku istnieje niezmierzona wręcz ilość wiosennych czapek do wyboru. Aby usprawnić cały proces dokonywania decyzji o zakupie, warto zapoznać się z kilkoma kryteriami, które pomogą nam dobrze wybrać. Jak dobrać odpowiednią czapkę na wiosnę? Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, czy wolimy czapkę materiałową, gwarantującą więcej ciepła, czy też bardziej przewiewną i delikatną czapkę z daszkiem. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, to warte rozważenia jest zainwestowanie w lekką i przewiewną czapkę wykonaną z bawełny. Do celów sportowych doskonale nada się czapka wykonana z polaru, bądź membrany. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na czapkę z daszkiem, pamiętaj by dobrać wybrany fason do kształtu swojej twarzy. Bardzo istotne jest odpowiednie dopasowania czapki na wiosnę do reszty swojej garderoby. W Internecie możesz znaleźć wiele poradników, z których dowiesz się jak umiejętnie łączyć ze sobą kolory, tak by stanowiły spójną kompozycję. Dzięki temu, Twój nowy nabytek idealnie wkomponuje się w prezentowany przez Ciebie styl.