retinol efekty

Pielęgnacja wymagającej skóry pod oczami a retinol – efekty, które mogą cię zaskoczyć!

Skóra pod oczami jako pierwsza może zdradzać wiek. Jej budowa i naturalne predyspozycje sprawiają, że starzeje się znacznie szybciej. Poznaj retinol – efekty, jakie daje na tym wymagającym obszarze, mogą być spektakularne.

Czy zastanawiałaś się, dlaczego to właśnie wokół oczu, zmarszczki pojawiają się jako pierwsze? Sekret tkwi w budowie skóry – jej minimalnej grubości, brakiem m.in. tkanki tłuszczowej. Obszar ten bywa często bardzo problematyczny i wymaga starannej pielęgnacji. Retinol zajmuje jedno z pierwszych miejsc w rankingu najlepszych substancji przeciwzmarszczkowych (i nie tylko). Sprawdź, jak go stosować, by nie narazić się na podrażnienia. Poznaj rodzaje retinolu – efekty kuracji przeciwzmarszczkowej uzależnione są między innymi od niego.

Okolica oczu – działanie retinolu

Wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest dbanie o skórę pod oczami. Aplikacja produktów do jej pielęgnacji często jest pomijana. Retinol jest substancją, którą warto wprowadzić nie tylko do twarzy, ale właśnie pod oczy. Jego działanie to przede wszystkim:

  • pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny;
  • wygładzenie zmarszczek;
  • napięcie skóry;
  • rozjaśnienie drobnych przebarwień i ujednolicenie kolorytu. 

Najczęstsze problemy skóry wokół oczu

Okolica oczu silnie pracuje podczas jakiejkolwiek mimiki. Konsekwencją tego jest szybsze pojawienie się zmarszczek, już w młodym wieku. Do innych, również uciążliwych defektów tego obszaru można zaliczyć cienie i przebarwienia, opuchliznę i przewlekłą suchość skóry.

Jak wybrać odpowiedni preparat z retinolem pod oczy?

W wyszukiwarce coraz częściej pojawia się hasło retinol – efekty. Zanim do tego przejdziemy, musisz wybrać produkt odpowiedni dla twojej skóry. Powinien być przede wszystkim bezpieczny. W żadnym przypadku nie stosuj serum z retinolem do twarzy na okolicę oczu. Możesz nabawić się nieprzyjemnych podrażnień, które ciężko będzie złagodzić. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków z retinolem dedykowanych właśnie okolicy oczu. Zawierają mniejsze stężenie niż te np. na twarz. Dodatek innych aktywnych substancji sprawia, że produkty takie są doskonałą bombą witaminową dla twojej wymagającej skóry. Retinol można wprowadzić zapobiegawczo już po 25. roku życia.

Serum, czy krem – co będzie lepsze dla ciebie?

Krem pod oczy czy serum? Co wybrać? Musisz wiedzieć, że w kosmetyce to dwa różne rodzaje produktów. Z reguły serum ma lżejszą konsystencję i skierowane jest konkretnie na dany problem skóry np. zmarszczki. Nie musisz go stosować codziennie, jest świetne jako kilkunastodniowa kuracja. Krem natomiast to świetna opcja do użytkowania na co dzień. Może zawierać mniejsze stężenie retinolu.

Aplikacja produktów z retinolem na okolicę oczu

Skóra pod oczami jest znacznie delikatniejsza, a co za tym idzie – wrażliwsza. To na niej często objawiają się alergie na dany składnik produktu kosmetycznego. Nie możesz stosować wysokich stężeń, zaleca się utworzenie tzw. tolerancji na retinol. Produkty, które go zawierają, stosuj każdego wieczoru lub kilka razy w tygodniu. Warto połączyć je z innymi kosmetykami nawilżająco-regenerującymi – retinol może bowiem na początku bardzo przesuszać. 

Stosowanie retinolu – efekty

Efekty stosowania produktów z retinolem nie będą widoczne od razu. To składnik, który potrzebuje odpowiednio długiego czasu, aby mógł zadziałać. Czekanie i systematyczna aplikacja są jednak tego warte. Już po kilku tygodniach skóra stanie się grubsza, a jej koloryt ujednolicony. Zmarszczki będą zdecydowanie mniej widoczne, a spojrzenie zyska młodzieńczy wygląd. 

Pielęgnacja skóry pod oczami jest bardzo ważna, nie warto jej pomijać. Jak się okazuje, retinol to substancja o rewelacyjnym działaniu nie tylko na skórę twarzy, ale także wokół oczu. Wybierz kosmetyk odpowiedni dla siebie i ciesz się zaskakującymi efektami, które zostaną z tobą na długo.