Parasol na jesień – Jaki wybrać

Parasol na jesień - Jaki wybrać

Kiedy przychodzi ten najbardziej deszczowy okres, często okazuje się, że nie mamy najpotrzebniejszej rzeczy – parasola. A przecież bez niego naszą jesień często możemy, określi mianem porażki. Jeśli nie chcesz, by ważne wydarzania stały się istną klapą, ale nie chcesz również przepłacić, kupując beznadziejny parasol, przeczytaj te rady!

Wybierz dobrzy rozmiar

Parasole możemy podzielić przede wszystkim na parasole małe – składane i parasole duże – nieskładane. Parasole małe niezwykle sprawdzają się, kiedy nie chcemy, by deszcz zaskoczył nas w najmniej oczekiwanym momencie. Są świetne, kiedy chcemy włożyć je do torebki. Ich minusem jest często niewygodna rączka, która jest mniejsza, by cały złożony parasol był mniejszy oraz możliwość przypadkowego składania się podczas wichury. Natomiast parasole duże często zdecydowanie lepiej leżą w ręce. Niektóre modele mogą mieć też większą powierzchnię, dzięki czemu więcej osób będzie w stanie ochronić się przed deszczem. Pamiętajmy jednak, że nie w każdym przypadku ich rozmiar będzie przeszkodą. Kiedy dużo przemieszczasz się samochodem, wystarczy, że wrzucisz parasolkę do bagażnika. Duże parasole mogą również pełnić funkcję ozdobną. Wystarczy dokupić elegancki stojak na parasole i ustawić go w przedpokoju. Taka ozdoba będzie niezwykle pasowała do jesiennego klimatu. 

Rodzaj rączki 

Obecnie na ryku mamy bardzo dużą możliwość wyboru uchwyty parasoli. Najbardziej klasyczną, a jednocześnie wciąż cieszącą się popularnością jest rączka zakrzywiona w kształt małej pisanej litery L. Nie ma co ukrywać, że kształt ten cieszy się takim zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na wygodę, ale również piękny wygląd. To często właśnie rączki tego rodzaju posiadają dodatkowe zdobienia, które możemy nazywać wręcz dziełami sztuki. Pozostała uchwyty wyglądają bardzo podobnie i zazwyczaj różnią się rozmiarem. Mają one kształt drążka. Warto podkreśli, że nie każdemu ten kształt odpowiada ze względu na możliwość wyślizgiwania się parasola z ręki. Pamiętajmy również, że dla najmłodszych często znajdziemy rączki w najróżniejszych kolorach. Niejednokrotnie doczepione mogą być do nich różne figurki, na przykład zwierzątka. Jednym z najpopularniejszych na tę okazję są biedronki.

Parasol przeźroczysty, czy nie?

Coraz większą popularnością cieszą się również parasole z przeźroczystą kopułą. Są one niewątpliwie pięknie i wyróżniają się wśród wszystkich innych klasyków. Świetnie sprawdzą się dla dzieci czy osób starszych, ponieważ wszystko przez nie widać. Nie wymagają wiec odchylania pod odpowiednim kątem, a jednocześnie zapewniają nam stuprocentową widoczność. Dodatkowym atutem jest fenomenalny wygląd kropli deszczu, które możemy obserwować, jak spływają po parasolu. W ofercie mamy również parasole półprzeźroczyste, które na swoich kopułach marą przeróżne kształty i rysunki. Uzyskujemy wtedy efekt półprzejrzystego parasola. Ich największym minusem jest matowienie, któremu nie da się zapobiec, a kiedy parasol zmatowieje, przede wszystkim przestaje dawać efekt WOW. Jego przejrzystość również maleje. Wiąże się to więc z częstą wymianą i koniecznością kupna nowego.  

Kolor, a może wzorek 

Design parasola jest jedną z kluczowych rzeczy, kiedy decydujemy się na jego zakup. W końcu parasol jest na tyle duży, że niewątpliwie zostanie zauważony na ulicy. Warto pamiętać, że parasol często staje się częścią naszej stylizacji. Obecnie, szczególnie wśród młodzieży, królują parasole tęczowe. Dla dojrzalszych osób polecamy jednak ciemniejsze kolory, które doskonale wpasowują się w jesienny klimat.

Cena

Choć aspekt nie miły, nie sposób go pominąć. Parasole znajdziemy w przeróżnym zakresie cenowym. Warto pamiętać, że im parasole są droższe, tym jakość wykonania zazwyczaj jest lepsza. Nie skreślajmy jednak niskobudżetowych parasoli – one też świetnie sobie radzą podczas ulewnych deszczów. Mogą jednak wymagać częstszych wymian na nowe.

Czy jest idealny parasol? Prawdopodobnie nie. Zbyt wiele zależy od preferencji kupującego. Dlatego by zakup był mądry, nie należy robić go w pośpiechu w pierwszym lepszym sklepie. Skupmy się na swoich preferencjach, a wtedy wybrany przez nas parasol powinien posłużyć nam na długie lata. 

Exit mobile version