Kurtka na zimę – Jaką wybrać

Kurtka na zimę- jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując kurtkę na zimę? Jakie wypełnienie kurtki na zimę będzie odpowiednie? Poradnik przy wyborze kurtki na zimę!

Kurtka na zimę - Jaką wybrać

Zima przez wielu z nas jest jedną z najbardziej znienawidzonych pór roku. To właśnie w tym okresie niezbędne jest zakładanie na siebie wielu warstw ubrań, które skutecznie ograniczają naszą swobodę ruchu. Najważniejszym elementem garderoby staje się wówczas ciepła kurtka. Tak więc kurtka na zimę- jaką wybrać?

Kurtka na zimę- jaką wybrać? jakie wypełnienie kurtki na zimę?

Kurtka na zimę jest jednym z najważniejszych elementów garderoby podczas gdy za oknem szaleją śnieżyce, a termometry zgodnie pokazują temperatury grubo poniżej zera. Wówczas z pewnością nikt z nas nie czuje specjalnej potrzeby do tego, by jak najwięcej czasu przebywać na świeżym powietrzu. Niemniej jednak, zawsze nadarza się okazja do wyjścia z domu, a w zimę to właśnie odpowiednia kurtka pomoże nam uchronić się przed minusowymi temperaturami. To właśnie dla własnego komfortu i zapewnienia sobie przyjemnego ciepła podczas sezonu zimowego, powinniśmy kurtkę na zimę odpowiednio dobrać. Kluczowa okazuje się tutaj kwestia wypełnienia. Możemy skusić się na kurtkę wypełnioną pierzem lub puchem, a także na modele z wypełnieniem syntetycznym. Tak więc wypełnienie naturalne czyli z puchu i pierza z pewnością ma największe właściwości termiczne, a taka kurtka pozwoli nam utrzymać pod nią optymalną temperaturę, nawet podczas najbardziej niekorzystnych warunków. Niemniej jednak modele te cechują się o wiele wyższą ceną, a utrzymanie ich w czystości również wymaga odpowiednich środków i sposobów na pielęgnacje. Po wypraniu, kurtki z wypełnieniem z puchu lub pierze będą również niezwykle długo schły. Modele kurtek na zimę z wypełnieniem syntetycznym cechują się nieco gorszymi właściwościami termoregulacyjnymi, jednakże zakładając pod nią solidny sweter, również w powodzeniem przetrwamy nawet najgroźniejsze mrozy. Sporą zaletą tych modeli jest ich łatwa dostępność, a także o wiele niższa cena. Kurtki te również nie wymagają specjalnych procesów pielęgnacyjnych, a nawet po upraniu w pralce wyschną one niezwykle szybko. Planujesz zamówić kurtkę ze sklepu internetowego typu Aliexpress lub Shein? Sprawdź, wszystko co musisz wiedzieć na temat paczek zagranicznych w serwisie Chiński Sklep!

Kurtka na zimę- jaką wybrać? jaka długość kurtki na zimę?

Na rynku kurtek zimowych z pewnością zauważymy modele krótsze oraz dłuższe w typie płaszcza. To jaki modele wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Kurtki na zimę krótkie zwykle wyposażone są w ściągacz na dole, który ma za zadanie nie dopuścić do tego, by pod kurtkę przedostało się zimne powietrze. Nie da się jednak ukryć, że krótkie kurtki na zimę nie chronią dobrze okolicy lędźwiowej, co może przyczynić się do bolesnego zapalenia korzonków lub nawet przeziębienia u osób niezwykle wrażliwych na mrozy. Z kolei modele długich kurtek na zimę często mogą sięgać nawet i za kolana. Nie mają one co prawda dodatkowego ściągacza, jednak ich długość spokojnie osłania dół naszych pleców. Długie kurtki na zimę są również częściej modelami dość eleganckimi, do których trzeba dopasować odpowiednie dodatki.

Kurtka na zimę- jaką wybrać?- kaptur i kieszenie

Przy wyborze kurtki na zimę, niezwykle ważne jest również to, by była ona maksymalnie funkcjonalna. Warto więc stawiać na modele z odpinanym kapturem. Dzięki czemu w niezwykle chłodne dni będziemy mogli dodatkowo osłonić naszą głowę, zaś gdy mrozy na zewnątrz staną się nieco lżejsze, kaptur będziemy mogli po prostu wygodnie odpiąć, gdyż nie będzie on nam dłużej potrzebny. Warto również zwrócić uwagę na to, by zimowa kurtka miała wystarczającą ilość kieszeni. Powinny w nich pomieścić się wszystkie niezbędne rzeczy jak np. telefon i klucze. Co najważniejsze jednak kieszenie powinny być na tyle duże, byśmy mogli schować tam także nasze ręce, co może okazać się prawdziwym wybawieniem w momencie, kiedy zapomnimy o wyposażeniu się w ciepłe rękawiczki przed wyjściem z domu. Kieszenie mogą być również wyłożone polarem lub innym, materiałem ocieplającym.

Źródła:

https://ogrodyamcon.pl
https://modnapracownia.com.pl
https://modnaiza.com.pl

Exit mobile version